Sevgili Dostum, bedenine aşina olmasam da bu yazıyı okuyorsan ruhuna aşinayım. Seni seviyorum.

Bir zamanlar ben…

Penceremden hep aynı resmî görüyordum. Benim zihnimde başkaları tarafından yeşeren, yine başkaları tarafından solan çiçekler vardı. Herşeyin oluşumu ve sonlanması tamamen dışa bağlıydı. Ya birileri ya kaderdi onurlandırılması ya da yerilmesi gereken. Senelerce aynı döngüleri tekrarlayıp giderken, hayat bir öyle bir böyle sürerken o sırada ben sanat yönetmeni olacakken, internette bir şeyler çıktı önüme.

Bu konularda ne böyle?

An’da kalmak

Zihni’ni değiştir, kaderin değişsin.

Vah, vah vahhh, hı hı oldu canım. Ne yapacağız şimdi? Zihin öyle bir anda değişecek bir şey miydi? İlaç gibi şırınga edilir miydi bu bilgiler?

İtirazlarıma yenilmeyen merak duygum, beni bir Kişisel Gelişim Merkezi açmaya kadar götürdü. Bir anlık deli cesaretimin bir ömürlük şükre dönüşmesine sebep oldu. O zamanlar tesadüf diye baktığım, şimdilerde ise yürümem gereken yolun yardımcıları olarak sevgili dostlarım karşıma çıktılar. Bu yolda ilerlemiş, gönül vermiş bir çok eski dost… Sonrası kendi yolculuğum başladı, bir çok eğitim, seminer, kitaplar…

Arada …

Hayat bir olay sunuyor sana

Ya tam anlamamışım diyorsun.

Sonra…

Basit bir sırrı farkediyorsun.

Değişimin korkutucu geldiğini, değişmeyi engelleyen iç sesini kendin sandığın ve bu direnişe teslim olduğun gerçekliği.

Seni sabote etmeye çalışan onlarca sesin anlamlarını okumaya başlıyorsun. Aslında sana ne demek istediklerine pür dikkat kesiliyorsun. Aslında ne demek istiyorlar?Kafanın içinde büyümemiş, yaşadıkları anda kalmış bir dolu mişli zamana ait Nermin’nin küçük sesleri, anlaşıldıkça susuyorlar. Yeni olumlu seslere yerlerini bırakıyorlar. Şimdilerde kaybolmuş gibiler, ama gelseler bile bir hasta ziyaretinin ötesine geçemeyeceklerini biliyorlar.

Nerede kalmıştık? 9 sene oldu Pozitif Platform açılalı. O günden bugüne bir çok birikmişliği, edindiğim bilgilerimi, benim gözümden, benim tarzımdan, benim dilimden anlatacağım. Yazılarımda ve seanslarımda hayatında bir dokunuş için seninleyim. Bana katacakların, sana katacaklarım ruhlarımızın tanışıklığındandır, bilesin.

Varoluşumuzdan beri, bana dokunduğun ve sana dokunduğum her ana şükürler olsun.

Leave a reply