Ne zaman böyle olduk?

Büyük bir aşkla, umutla başladığınız ilişkinizin gün gelip kavgalar içinde boğulduğunu görmek,  sevgi dolu sözcüklerle uzaklaştıran cümlelerin yer değiştirdiğini farketmek, beraber geçirilen saatlerin anlamını yitirmesi…

Daha çok şey sıralayabiliriz di mi?

Eğer hala üzülüyorsan, bu ilişkiye şans vermek istiyorsan kendi adına yapabileceğin hamleler olduğunu es geçme. Önceliğin karşı tarafı suçlamadan kendini evire çevire incelemen gerekliliğidir. Unutma hayat senin , ilişki senin… O halde öncelikle kendi bakış açlarının üzerinden geçmelisin. Hayat ve ilişkiler adına kafandan geçen düşünceler nelerdi?

Bütün aşklar biter.

Erkeklerin yüzde sekseni aldatır.

Amannn mutlu beraberlik mi var, herkes numara yapıyor.

Belli bir yaştan sonra cinsellik de neymiş?

Parasız mutluluk mu olur?

Yalnız olacağıma biri olsun yanımda, idare ederim.

Tek başıma hiçbir şey yapamam, yükümü alsın yeter.

 

Yukarıdaki cümlelere bak, hepsi umutsuz, hepsi baştan başına geleceklerin hazırlığını yapmış gibi, değil mi? Sana bir sır vereyim, düşüncelerin geleceğini yaratıyor.Düşüncelerini zihninde tekrarladıkça, dile getirdikçe evren bu olumsuz düşüncelerin katrşına çıkmasını sağlayarak sana bu yolda deneyim yaşamanı sağlıyor. Bu noktada kendini fark ederek başlangıç yapmalısın.

Dönüp ilişkine baktığında, her söylenmende, kavganda ne kadar haklılık çabanın devrede olduğunu incele,sustuğun anlarda bile beden dilinin nasıl olduğunu gözlemle, ne kadar sevgi dolusun, ne kadar gönül alansın, ne kadar empati kuransın?

HERŞEY SENDE BAŞLAR, SENDE BİTER.

Önce sen elinden geleni yap, yargıdan çıkarak,sevgide kalarak…

Hala olmuyorsa,  gitme zamanı gelmişse, tutunmayı bırak.

Ne demiş Cemal Süreya

Hayat kısa, kuşlar uçuyor.

Tek başına bu sorgulamayı yapmak da zorlanıyorsan…

İlişki koçluğu seanslarımda ister tek başına ister eşinle birlikte çalışma yapıyorum. Özel koçluk sorularıyla kendinizi tanımanız ve ilişkiye katabileceklerinizi saptıyoruz. Seanslar devamında hipnoterapi ve bioenerji yardımıyla konuşulanları içselleştirmen kolaylaşıyorken, seanslar neticesinde bir karar alıyorsun.

Ya ona doğru, ya yeni bir yola…

Ama her koşulda için rahat, zihnin kararlı,umutla, sevgiyle…

 

 

 

 

 

*

Leave a reply