Kendine tekrarladığın herşey olursun. Tembelliği, başarısızlığı ne kadar tekrarlarsan ona dönüşürsün. Ya da tam tersinden düşünelim, başarılı olmayı, motive olmayı ne kadar tekrarlarsan ona da dönüşürsün. Ama burada inanmadığın sadece sayı halinde yaptığın olumlamalardan bahsetmiyorum. Zihnin çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaşadığı birşeylerden ötürü kararlar aldı ve kendine etiketler koydu. Zamanla kendine koyduğu tanımlarla bunu karakterim diye adlandırdı.

Değişmez gerçek…

Ben böyleyim, bu saatten sonra hiçbir şey değişmez lafını sık sık tekrarlayarak bu tanımları üstüne yerleştirdi.

Ama yanılıyorsun…

Herşey değiştiği gibi sen de değişebilirsin. Etrafına baktığın vakit değişmeyen ne var? Peki bu inadın ne? Yaşamında bazı şeyler yolunda gitmiyorsa değişmesi gereken şeyler vardır. Vazgeçmen gerekenlerden arınarak, yeniye yer açmalısın.

O zaman başlayalım, hayatında değişmesini en çok istediğin alan ne? Niye yolunda gitmiyor? O alanda hayatın boyunca Ne gibi kötü deneyimler yaşadın? Davranış biçimin nasıldı? Olaylardaki ortak duyguları belirle… Çalışacağın konular bunlar. Bir tarafa da sende olmasını istediklerini yaz.

Ve sor kendine, ben yeni bir bakış açısına hazır mıyım?

Cevabın evet ise, değişimin başladı. Sen ne başkalarının seni tanımladığı , ne de kendi kendini tanımladığın kadar sınırlısın. İçindeki yüzlerce potansiyel sadece senin hazır olmanı bekliyor.Unutma niyetler kapıları aralar, eylemlerin ise onların açılmasını…

Varoluşumuzdan beri dokunduğum ve dokunduğun her ana şükran ve sevgim ile…

Leave a reply